Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje repozytoria na github.com : Moje repozytoria na github.com

Moje repozytoria na bitbucket.org : Moje repozytoria na bitbucket.org

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Librarian Books Catalogue wersja 1.2.5.0 wydana

 

W opublikowanej dzisiaj nowej wersji Librarian Books Catalogue, znalazło się parę poprawek mniejszych błędów oraz przede wszystkim program został skompilowany dla środowisk 32-bitowych, co umożliwia użycie go na starszych lub po prostu 32 bitowych systemach operacyjnych z rodziny Windows. Nie przeszkadza to w użyciu programu na systemach 64-bitowych, jak np. 64 bitowe Windows 10.

Wersja programu jest wersją beta, ale jest na tyle stabilna, że w większości przypadków, można jej spokojnie używać. Program jest dostępny do pobrania w Pobieralni.

Program jest udostępniany na licencji GNU GPL v. 2 (Open Source). Źródła są dostępne na github.com (link w Pobieralni).

Instrukcje wykorzystania programów Open source z tej strony w bibliotekach gminnych

Opublikowałem dzisiaj dwa artykuły opisujące w paru krokach jak w niewielkiej sieci komputerowej w bibliotece gminnej można wykorzystać programy Librarian Books Catalogue i Biblioteka Filmów opena source do pokazywania klientom zawartości zbiorów, bez  ryzyka modyfikacji zawartości bazy danych przez klientów. Programy te działają w każdej sieci LAN na prostych udziałach sieciowych także.

Link do kategorii artykułów : klik

 

Pozdrawiam

Marcin Kałat

Biblioteka Filmów NET i MK Games Catalogue NET na Microsoft Store za free

W Microsoft Store opublikowałem aktualizacje do Biblioteki Filmów NET aka MK Movie DB NET (dla anglojęzycznej audiencji) oraz MK Games Catalogue NET zawierające poprawki wymienione w poprzednim poście.

Aktualnie dla celów promocji oraz do dodatkowych testów w/w programy są dostępne na platformie sklepu Microsoftu ZA FREE. 0zł. TAK. Publikacja zajmie klika dni (jest to zależne od MS)

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Biblioteka Filmów NET i MK Games Catalogue NET - nowe wersje

Opublikowane dzisiaj nowe wersje programów do katalogowania multimediów zawierają jedną istotna poprawkę względem poprzednich wersji : wyłaczyłem w nich możliwośc pobierania danych o grach / filmach z Internetu, ze względu na częste zmiany w kodzie i strukturze danych internetowych źródeł, co wymuszało ciągłe aktualizowanie programu, na co nie mam juz od lat czasu (praca, dom, itp.). Zamiast więc siedziec i w kółko aktualizowac skrypty pobierające dane z internetu, będe miał więcej czasu na inne istotne funkcjonalności.

Pozdrawiam

Marcin Kałat

Zmiana formatu bazy danych dla BF NET

Trzy miesiące temu opublikowałem wersję Biblioteki Filmów NET, zawierajaca istotną zmianę z punktu widzenia zaróo programisty jak i użytkownika, a mianowicie - program począwszy od tej wersji wspiera XML-owy format zapisu danych o skatalogowanych filmach. W opublikowanej w czerwcu wersji znajduje się zaimplementowany automatyczny konwerter, który podczas otwierania bazy danych konwertuje ją nowego formatu. Od tej pory program wykrywa istnienie xml-owej bazy i juz tylko z niej korzysta. Operacja konwersji jest przeprowadzana na każdej otwartej bazie danych w programie.

Pragne poinformować ponadto, iż nastepne wersje programu nie będą już wspierać MS SQL Serwer Local DB. Ta wersja została opublikowana celem zachowania zgodności pomiędzy starym formatem, a nowym, dla wygody użytkowników, poza tym nie zawiera ona żadnych dodatkowych funkcjonalności.

MK Games Catalogue NET - wydane na Microsoft Store

Najnowsza stabilna wersja programu w tytule została wydana na platformie Microsoft Store, umożliwiającej zakup licencji na program za pomoca konta w sklepie Windows, celem instalacji MKGC NET na urządzeniu z systemem Windows 10. Ponieważ jest to klasyczna aplikacja dla Windows "zapakowana" niejako dla potrzeb dystrybucji w Sklepie Microsoftu, wspiera ona jedynie komputery PC (architektura x86, amd64). Koszt nabycia jednej licencji nieskromnie powiem - nie jest wygórowany, zważywszy na to, że program ma pewne ciekawe funcjonalności dla kolekcjonerów gier komputerowych, lecz pewne pomniejsze funkcje wymagają jeszcze dopracowania (wsparcie dla Origin, GOG.com itp.). Aktualnie działa pobieranie danych o posiadanych grach z publicznych profili Steam i pobieranie informacji o posiadanych i skatalogowanych grach z Internetu.

W zasobach tego serwisu jest dostępna wersja beta programu. Dla chcących przetestować program, co jakiś czas tutaj się takie wersje będa pojawiać.

Pozdrawiam serdecznie

Marcin Kałat

Nowa wersja programu do katalogowania gier dostępna

W dzisiejszej aktualizacji MK Games Catalogue NET, która jest ostatnia wersją wspierajaąca MS SQL Server Local DB, wprowadziłem poprawki kilku mniejszych błędów oraz poprawiłem stabilność pobierania listy gier ze steam. Są tam również poprawki pobierania danych nt. gier z gry-online.pl. Program także lepiej wspiera indywidualne profile użytkownika od tej wersji, ponieważ pliki zawierające konfiguracje publicznego profilu Steam uzytkownika oraz listy gier a także ustawień są obecnie trzymane w katalogu Moje Dokumenty\MKGamesCatalogue aktualnie zalogowanego użytkownika Windows.

Aktualnie ta wersja programu działa w trybie kompatybilności ze starszymi wersjami i podczas otwierania bazy danych w formacie *.mdf (SQL Server) automatycznie konwertuje ją do formatu xml. W formacie XML zapisywane sa 3 pliki - po jednym dla każdej tabeli zawierającej dane. Od tej pory program wykrywając pliki xml używa juz tylko tych plików do przechowywania danych.

Tradycjnie zapraszam do pobieralni.

MK

Życzenia Świąteczne

Z okazji trwających Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Sylwestra - życzę wszystkim Wszystkiego Najlepszego. Niech ten wyjątkowy czas sprawi, aby na Waszych twarzach zagościł uśmiech i aby dodał on więcej sił na nadchodzące dni po Nowym Roku.

Nowa wersja programu do katalogowania filmów z Listopada i garść informacji nt. planu wydań

W Listopadzie wrzuciłem do Pobieralni nowa wersję mojego programu do katalogowania filmów, która inaczej niż to było dotychczas, nie jest dystrybuowana w postaci instalatora, ale w postaci archiwum *.zip, odchudzonego o instalatory NET Framework oraz starej wersji silnika baz danych używanych w poprzednich wersjach. Program obecnie używa Net Framework 4.6 oraz MS SQL Server 2016 Local DB (instalator tej wersji jest dołaczony do archiwum *.zip dla wygody użytkownika).

Poza tym w najnowszym patchu zawarłem troche poprawek na błędy związane z obsługa ścieżek w pewnych nietypowych sytuacjach, oraz odchudziłem program o narzędzie auto-aktualizacji.

Obecnie jeśli chcecie wiedzieć czy pojawiła się nowa wersja - zapraszam w tym celu na ta stronę. Przynajmniej na razie, dopóki nie wprowadzę zmian w procesie aktualizacji programu, które sa w toku.

W kwestii planu wydań - ze wzgędu na za mała ilość czasu, który mogłem wygospodarować na wprowadzanie modyfikacji do programu, opisanych na forum, wprowadzanie tych zmian zostało przesunięte na 2017 rok, co mam nadzieję nastąpi w końcu. Mowa o poprawkach, które miałem wprowadzić w 2016 roku.

Z planu wydań wyleciały 2 punkty i są to kreatory importu baz danych z wersji programu, które były stosunkowo mało rozpowszechnione i zostały wydane dobre kilka lat emu, a jedna z nich 10 lat temu prawie. Biorąc pod uwagę ilośc testów, które miałbym przeprowadzić, i fakt, że są ważniejsze zmiany jakie chcę wprowadzić, w ramach swojego wolnego czasu, nie miało sensu utrzymywanie tych pozycji dalej w planach.

PHP-Fusion PL