Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje repozytoria na github.com : Moje repozytoria na github.com

Moje repozytoria na bitbucket.org : Moje repozytoria na bitbucket.org

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Nowa wersja programu do katalogowania gier komputerowych

W najnowszej wersji MK Games Catalogue NET oznaczonej numerem 1.11.6.1428 zaktualizowałem silnik baz danych, z którego korzysta program, do wersji MS SQL Server Local DB 2016, co pociąga za sobą potrzebę instalacji przez użytkownika nowszej wersji silnika baz danych, jeśli jeszcze nie ma w systemie tego pakietu redystrybucyjnego. Instalator jest dołaczony do paczki z archiwum.

Poza tym naprawiłem parę błędów związanych z instancjami bazy danych, konkretnie danych połaczenia z bazą danych, w związku z różnymi wersjami silnika baz danych od MS. Program w pewnych nietypowych scenariuszach lepiej sobe radzi z obsługą ścieżek, ale o tym jeszcze będzie na tej stronie news.

W planach na najbliższe wersje jest poprawienie algorytmu pobierania danych o grach z gry-online.pl oraz lepsze przystosowanie tego procesu dla użytkowników anglojęzycznych.

Nowa wersja programu do katalogowania gier komputerowych

W downloadzie serwisu pojawiła się nowa wersja MK Games Catalogue NET oznaczona numerem wersji 1.10.25.530 i zawierająca szereg poprawek. Naprawiłem buga związanego z tworzeniem bazy danych od nowa, bład ten został wprowadzony w ostatnich release-ach podczas wprowadzania nowej funkcjonalności. Podobnie jak w przypadku BF NET, zakładanie bazy danych zupełnie od nowa było testowane dosyć dawno, testy były prowadzone na już wypełnionych bazach danych.

Poza tym, program jest aktualnie dystrybuowany w postaci archiwum *.zip i nie zawiera dołaczonych do dystrybucji instalatorów Microsoft Net Framework 4.6.2 oraz Microsoft SQL Server Local DB 2012. Użytkownik, który nie ma w systemie tych binariów, powinien je pobrać ze strony Microsoft i zainstalować. Szczególnie dotyczy to silnika baz danych.

Nowa wersja programu do katalogowania filmów

W nowej wersji programu Biblioteka Filmów NET oznaczonej numerem 1.10.22.0427 naprawiłem kilka błędów, które wkradły się do programu podczas poprzednich release-ów.

M.in. naprawiłem błąd pojawiający sie podczas tworzenia nowej bazy danych, manifestujący się komunikatem błędu o nieprawidłowej operacji na bazie danych w związku z indeksem -1, naprawiłem również błąd polegający na nieprawidłowym starcie aplikacji po zignorowaniu powyższego błędu, podczas ponownego uruchomienia aplikacji. W testach to umknęło, ponieważ tam w użyciu są już wypełnione bazy danych. Niestety, tworzenie bazy danych od nowa zupełnie testowane było dawno :).

Chciałbym złożyc w tym miejscu podziękowania dla Pana Krzysztofa za szczegółowe informacje dot. powyższych błędów.

Nowa wersja programu do katalogowania książek

Dziś w Pobieralni pojawiła się nowa wersja programu do katalogowania książek, zawierajaca kilka poprawek, między innymi program działa już poprawnie pod Windows 10.1 x 64. Ta wersja programu została napisana przy użyciu bibliotek Qt 5, więc zmieniła się liczba i zawartość dll-ek dołączonych do programu. Program dalej wykorzystuje sqlite i jest zgodny z wcześniejszymi wersjami bazy danych książek.

Zamieszczona wersja programu wspiera 64 bitowe systemy Windows począwszy od Windows Vista, a (jak na razie) skończywszy na Windows 10.1.

Biblioteka Filmów NET 1.0.4.036 - nowa wersja opublikowana

W najnowszej wersji programu do katalogowania multimediów wprowadziłe 2 nowe funkcje :

1. dodałem funkcję automatycznego poprawiania ścieżki do plików okładek, w sytuacji kiedy zmieniła się litera dysku zawierającego domyślną bazę danych,

2. dodałem funkcję naprawiania uprawnień do plików i folderów zawierających baze danych po zmianie jej lokalizacji (może wymagać uprawnień administratora).

Program korzysta ze zaktualizowanego pakietu bibliotek MS .NET Framework 4.5.2, w porównaiu do poprzedniej wersji która korzystała z wersji 4.5.1 platformy .NET. Zmiana jest spowodowana tym, że za niedługo wersja 4.5.1 przestanie być wspierana przez MS, wedle komunikatów MS dostępnych na ich stronach internetowych.

Zapraszam do Pobieralni

MK

Zmiany w planie wydań Biblioteki Filmów NET

Do planu wydań na 2015 dodałem dwa punkty, które moim zdaniem podnoszą wartość programu dla osób, które z różnych powodów zmuszone były dokonać reinstalacji systemu operacyjnego albo przenoszą bazę danych programu na inny komputer, nie nadawszy sobie we właściwościach pliku bazy danych uprawnień w systemie NTFS (system plików Windows), albo w komputerze których litera dysku, na którym znajduje się domyślna baza danych uległa zmianie. Standardem w takiej sytuacji jest przywrócenie dostępu do bazy danych przez program, który tego potrzebuje i aktualizacja ścieżek do plików graficznych okładek skatalogowanych filmów.

Powodem do wprowadzenia tych funkcji jest to, iż zmęczyła mnie już konieczność wykonywania tych operacji ręcznie na moim komputerze, albo na komputerach, na które pliki bazy danych programu przenoszę. Myślę, że dodanie tych funkcji do programu, przynajmniej dla niektórych użytkowników podniesie „usability” programu, a w dalszej perspektywie dla wszystkich.

Aktualizacja planu przyszłych wydań do programu Biblioteka Filmów NET

Ostatnio sporo z zapowiadanych zmian zostało wprowadzonych do programu, okazało się też, że pojawiło się troszke nowych bugów, które zostana naprawione w najbliższym czasie, m.in. bład manifestujący się crashem programu podczas ręznej edycji pola opis. Program jednocześnie podczas pobierania informacji o filmie z internetu nie generuje wyjątku przy zapisywaniu/ programatycznej edycji tego pola. W związku z tym plan przyszłych zmian został zaktualizowany.

Opisywany plan można zobaczyc na forum, jest tam także lista wprowadzonych zmian w osobnym wątku.

Update :

Zakreślony fragment był spowodowany przez oprogramowanie antywirusowe AVG, dzieje się tak nie tylko w przypadku mojej aplikacji (źródło) : https://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/505dba96-a430-40ab-911b-625a9389719d/accessviolationexception-when-typing-in-multilined-textbox?forum=winforms

Pozostaje poczekac aż wytwórca oprogramowania zaktualizuje swój produkt.

Biblioteka Filmów NET 1.0.4.014 - nowa wersja wydana

W najnowszej wersji programu dodałem obsługę serwisu filmpolski.pl, pozwalającą pobierać informacje o polskich filmach (gatunek, obsada, pełny opis, daty premiery i produkcji oraz kraj produkcji). Naprawiłem też parę błędów związanych z zapisywaniem i otwieraniem pliku bazy danych w alternatywnej lokalizacji względem domyślnej (Moje Dokumenty dla aktualnie zalogowanego użytkownika), które zpstały wprowadzone w niedawnych wersjach programu, podczas testowania zaktualizowanego silnika baz danych.

Zapraszam do Pobieralni !

MK

Biblioteka Filmów, WTW Profile Backup NET - zgodne z Windows 10

Testów zgodności programów dostępnych na mkalat.pl ciąg dalszy.... Przetestowałem WTW Profile Backup NET i Biblitekę Filmów w najnowszych wersjach i stwierdziłem brak jakichkolwiek problemów w związku z tymi programami w Windows 10. Jeśli zauważycie jakieś - poproszę o informację. W imieniu wszytkich użytkowników programow mojego autorstwa i moim - dziękuję.

Pozdrawiam

Marcin Kałat

PHP-Fusion PL