Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje repozytoria na github.com : Moje repozytoria na github.com

Moje repozytoria na bitbucket.org : Moje repozytoria na bitbucket.org

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Poprawione linki na stronach produktów

Poprawiłem dzisaj (mam nadzieję  ze wszystkie) linki na stronach programów prowadzące do najnowszych wersji tychże w downloadzie, na prowadz ace do właściwych wersji. Linki te nie były aktualizowane od jakiegoś czasu.

 

|Pozdrawiam

Marcin Kałat

Biblioteka Filmów NET, MK Games Catalogue NET - dalsze plany

Po opublikowaniu na licencji open source dwóch moich programów do katalogowania filmów i gier, w starszych wersjach, planuję dalej wspierać ich rozwój w wersji płatnej wzbogaconej o nowe niedostepne jako open source funkcjonalności, jednocześnie publikując opcjonalne, płatne dodatki dla chętnych wzbogacić program nowymi funkcjonalnościami.

W planach jest również otwarcie sieciowej/webowej wersji (płatnej) opcjonalnej usługi pozwalającej zapisac swoja kolekcje filmów z wersji Windowsowej programu, poprzez przesłanie informacji o kolekcji filmów na moje serwery, w postaci backupu, ale też celem porówania swojej kolekcji z innymi kolekcjami - np. znajomych lub osób które równiez udostepniły swoje kolekcje do porównania z innymi, wypełniając stosowną zgodę.

W ten sposób Biblioteka Filmów NET ale tez MK Games Catalogue NET skorzystaja z dobrodziejstw internetu, oferując za opcjonalna, dodatkową opłatą pakiet nowych ekscytujących możliwości dla użytkowników programu.

 

MK Games Catalogue NET Opublikowany na licencji GNU GPL v. 3

Program MK Games Catalogue NET został dzisiaj opublikowany na licencji open source - konkretnie GNU GPL v. 3, chodzi o starszą wersje programu, bez wielu dodatkowych funkcji, dostepnych tylko w wersji płatnej lub jako wersja beta (do testów) jako freeware.

Program Biblioteka Filmów NET opublikowana na Licencji GNU GPL v. 3

Program Biblioteka Filmów NET, znany również jako MK Movie DB NET, albo MK Film DB NET został dziś opublikowany na licencji open source - konkretnie GNU GPL v. 3, chodzi o starszą wersje programu, bez wielu dodatkowych funkcji, które sa w wersji płatnej lub dostepnej jako beta (wersja do testów) jako freeware.

Zaktualizowany plan wydań

Witajcie po dłuższej przewie, oto co przygotowałem na nadchodzący rok :

- w ramach zaktualizowanego planu wydań dla Biblioteki Filmów NET, dodałem tam pozycję do realizacji w 2020 roku, związana z katalogowaniem informacji o utworach muzycznych użytch w filmach. Więcej szczegółów w artykule poświęconym BF NET i jego planom wydawniczym (sekcja Artykuły, kategoria związana z progarmami do katalogowania),

- zmiany które miały byc do wprowadzenie w bliżej nieokreślonej przyszłości, zostaną wprowadzone w 2020 roku,

- jeśli chodzi o przebudowe programu aby wykorzystywał funkcjonalności podzielone na wtyczki, oraz dotyczące stworzenia API API dla kolejnych pluginów, sa one w planach, ale wymagają przepisania sporych porcji programu - czyli sa do wykoania, po ustabilizowaniu się głównej linii  wydawniczej programu.

Serdecznie Pozdrawiam

Marcin Kałat

Restrukturyzacja Serwisu

W ramach restrukturyzacji serwisu FORUM (funkcjonujace nieprzerwanie od 2009 roku, przez 10 lat) zostało wyłaczone, a istotne ogłoszenia przeniesione do artykułow.

Aktualizacja planów przyszłych wersji dla Biblioteki Filmów NET

AKTUALIZACJA 2019 :

- obsługa filmweb.pl została z programu wycofana, tak jak i innych serwisów z których użytkownik mógł w zautomatyzowany sposób pobrać informacje o danych katalogowych filmów/ seriali
- powyższe jest spowodowane, brakiem czasu, z powodu obowiązków zawodowych, których mam coraz więcej oraz coraz krótszymi czasami aktualizacji html-a na stronach źródłowych, co wymuszało zmiany algorytmów, czasochłonne do testowania,
- aktualnie użytkownik chcąc pobrać informacje z dowlnego serwisu o filach, może  sobie sam dane katalogowe filmu skopiować i zapisać, na swój własny domowy użytek, tak samo jak stworzyć swoją własną kolekcję własnych zasobów o filmach, które uważa za godne tego. To się w programie nie zmieniło.

Poprawiona wersja Librarian Books Catalogue w Pobieralni

Opublikowana dziś wersja 1.2.5.1 zawiera poprawione pakiety zależności, względem wersji 1.2.5, która w paczce nie miała załączonych wszystkich wymaganych bibliotek redystrybucyjnych.

Brak w/w plikow w poprzedniej wersji skutkował komunikatem błędu systemu Windows o braku wymaganych plików bibliotek programistycznych i niemożnością uruchomienia programu.

Za powstały błąd najmocniej przepraszam. Zaktualizowana paczka jest już dostepna w Pobieralni.

 

 

Librarian Books Catalogue wersja 1.2.5.0 wydana

 

W opublikowanej dzisiaj nowej wersji Librarian Books Catalogue, znalazło się parę poprawek mniejszych błędów oraz przede wszystkim program został skompilowany dla środowisk 32-bitowych, co umożliwia użycie go na starszych lub po prostu 32 bitowych systemach operacyjnych z rodziny Windows. Nie przeszkadza to w użyciu programu na systemach 64-bitowych, jak np. 64 bitowe Windows 10.

Wersja programu jest wersją beta, ale jest na tyle stabilna, że w większości przypadków, można jej spokojnie używać. Program jest dostępny do pobrania w Pobieralni.

Program jest udostępniany na licencji GNU GPL v. 2 (Open Source). Źródła są dostępne na github.com (link w Pobieralni).

PHP-Fusion PL