Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o wersjach beta moich płatnych programów, jak również o tych na licencji open source :Programy do katalogowania multimediów : Biblioteka Filmów NET, Biblioteka Filmów vel. MK Film DB (opis), Kolekcja Gier Komputerowych (opis), MK Games Catalogue NET (opis).

Programy do katalogowania książek : Librarian Books Catalogue (BETA).

Programy narzędziowe dla Komunikatora Tlen.pl : Tlen Archive Merger (opis), Tlen7 Settings Backup (opis).

Programy narzędziowe dla komunikatora WTW : WTW Profile Backup NET,

Wtyczki dla komunikatora Tlen.pl : Scroll Lock Flasher Plugin (opis), Admin Bot Plugin (opis), Wishes Sender Plugin (opis).

Moje repozytoria na github.com : Moje repozytoria na github.com

Moje repozytoria na bitbucket.org : Moje repozytoria na bitbucket.org

Wszystkim, którzy przekazywali mi sugestie odnośnie znalezionych błędów i nowych potrzebnych funkcji, dziękuję.

Na stronie dostępny jest też dział "POMOC", gdzie uzyskasz odpowiedź na najczęstsze pytania. Można także wyrazić swoja opinię w postaci komentarza pod artykułem lub plikiem w Pobieralni. Dostępne są także przewodniki do moich programów w postaci artykułów, przewodniki dla użytkowników komunikatora Tlen.pl (w tym dokumentacja dla programistów), a także różne inne publikacje na tematy komputerowe.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż programy nie zawierają złośliwego kodu, można je bez obaw pobierać i instalować, używać.

Pozdrawiam
Marcin Kałat

Librarian Books Catalogue for Java 1.0

W Pobieralni własnie wylądował nowy program na licencji freeware, będący napisanym w Java przepisanym od zera programem Librarian Books Catalogue. Ponieważ program jest napisany w Javie, jest zgodny ze wszystkimi systemami operacyjnymi dla których istnieje środowisko uruchomieniowe Java Runtimw Environment 8, czyli Windows, Linux, MacOS. Program oferuje to samo co LBC dla Windows plus, wygodniejsze wyszukiwanie, eksport danych do XML.

Baza danych LBC for Java jest zgodna na ta wersję z ta dla LBC for Windows.

Zapraszam do Pobieralni

Marcin Kałat

Poprawione linki na stronach produktów

Poprawiłem dzisaj (mam nadzieję  ze wszystkie) linki na stronach programów prowadzące do najnowszych wersji tychże w downloadzie, na prowadz ace do właściwych wersji. Linki te nie były aktualizowane od jakiegoś czasu.

 

|Pozdrawiam

Marcin Kałat

Biblioteka Filmów NET, MK Games Catalogue NET - dalsze plany

Po opublikowaniu na licencji open source dwóch moich programów do katalogowania filmów i gier, w starszych wersjach, planuję dalej wspierać ich rozwój w wersji płatnej wzbogaconej o nowe niedostepne jako open source funkcjonalności, jednocześnie publikując opcjonalne, płatne dodatki dla chętnych wzbogacić program nowymi funkcjonalnościami.

W planach jest również otwarcie sieciowej/webowej wersji (płatnej) opcjonalnej usługi pozwalającej zapisac swoja kolekcje filmów z wersji Windowsowej programu, poprzez przesłanie informacji o kolekcji filmów na moje serwery, w postaci backupu, ale też celem porówania swojej kolekcji z innymi kolekcjami - np. znajomych lub osób które równiez udostepniły swoje kolekcje do porównania z innymi, wypełniając stosowną zgodę.

W ten sposób Biblioteka Filmów NET ale tez MK Games Catalogue NET skorzystaja z dobrodziejstw internetu, oferując za opcjonalna, dodatkową opłatą pakiet nowych ekscytujących możliwości dla użytkowników programu.

 

MK Games Catalogue NET Opublikowany na licencji GNU GPL v. 3

Program MK Games Catalogue NET został dzisiaj opublikowany na licencji open source - konkretnie GNU GPL v. 3, chodzi o starszą wersje programu, bez wielu dodatkowych funkcji, dostepnych tylko w wersji płatnej lub jako wersja beta (do testów) jako freeware.

Program Biblioteka Filmów NET opublikowana na Licencji GNU GPL v. 3

Program Biblioteka Filmów NET, znany również jako MK Movie DB NET, albo MK Film DB NET został dziś opublikowany na licencji open source - konkretnie GNU GPL v. 3, chodzi o starszą wersje programu, bez wielu dodatkowych funkcji, które sa w wersji płatnej lub dostepnej jako beta (wersja do testów) jako freeware.

Zaktualizowany plan wydań

Witajcie po dłuższej przewie, oto co przygotowałem na nadchodzący rok :

- w ramach zaktualizowanego planu wydań dla Biblioteki Filmów NET, dodałem tam pozycję do realizacji w 2020 roku, związana z katalogowaniem informacji o utworach muzycznych użytch w filmach. Więcej szczegółów w artykule poświęconym BF NET i jego planom wydawniczym (sekcja Artykuły, kategoria związana z progarmami do katalogowania),

- zmiany które miały byc do wprowadzenie w bliżej nieokreślonej przyszłości, zostaną wprowadzone w 2020 roku,

- jeśli chodzi o przebudowe programu aby wykorzystywał funkcjonalności podzielone na wtyczki, oraz dotyczące stworzenia API API dla kolejnych pluginów, sa one w planach, ale wymagają przepisania sporych porcji programu - czyli sa do wykoania, po ustabilizowaniu się głównej linii  wydawniczej programu.

Serdecznie Pozdrawiam

Marcin Kałat

Restrukturyzacja Serwisu

W ramach restrukturyzacji serwisu FORUM (funkcjonujace nieprzerwanie od 2009 roku, przez 10 lat) zostało wyłaczone, a istotne ogłoszenia przeniesione do artykułow.

Aktualizacja planów przyszłych wersji dla Biblioteki Filmów NET

AKTUALIZACJA 2019 :

- obsługa filmweb.pl została z programu wycofana, tak jak i innych serwisów z których użytkownik mógł w zautomatyzowany sposób pobrać informacje o danych katalogowych filmów/ seriali
- powyższe jest spowodowane, brakiem czasu, z powodu obowiązków zawodowych, których mam coraz więcej oraz coraz krótszymi czasami aktualizacji html-a na stronach źródłowych, co wymuszało zmiany algorytmów, czasochłonne do testowania,
- aktualnie użytkownik chcąc pobrać informacje z dowlnego serwisu o filach, może  sobie sam dane katalogowe filmu skopiować i zapisać, na swój własny domowy użytek, tak samo jak stworzyć swoją własną kolekcję własnych zasobów o filmach, które uważa za godne tego. To się w programie nie zmieniło.

Poprawiona wersja Librarian Books Catalogue w Pobieralni

Opublikowana dziś wersja 1.2.5.1 zawiera poprawione pakiety zależności, względem wersji 1.2.5, która w paczce nie miała załączonych wszystkich wymaganych bibliotek redystrybucyjnych.

Brak w/w plikow w poprzedniej wersji skutkował komunikatem błędu systemu Windows o braku wymaganych plików bibliotek programistycznych i niemożnością uruchomienia programu.

Za powstały błąd najmocniej przepraszam. Zaktualizowana paczka jest już dostepna w Pobieralni.

 

 

PHP-Fusion PL